Interia: Tak dorabiają prezydenci miast. Nieformalna sieć powiązań. „Stołek za stołek”

foto: twitter.com/SutrykJacek/media

Prezydenci Wrocławia, Częstochowy oraz części miast aglomeracji śląsko-dąbrowskiej oraz ich zastępcy dorabiają w radach nadzorczych miejskich spółek. Samorządowcy zapewniają sobie wzajemnie posady. Z ustaleń Interii wynika, że nieformalna sieć powiązań dotyczy ponad 20 lokalnych polityków. W zeszłym roku zarobili oni łącznie ponad 1,3 mln zł.

Kilka dni temu w Interii opisaliśmy, że prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk został pod koniec listopada powołany do rady nadzorczej miejskiej spółki z Krakowa, za co miesięcznie będzie otrzymywać blisko 5 tys. zł. O powołaniu polityka lewicy zdecydował prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Podążając tym tropem, Interia sprawdziła, czy samorządowiec z Częstochowy nie otrzymał podobnej posady w innym mieście. Sprawdzono oświadczenia majątkowe i dokumenty Krajowego Rejestru Sądowego. Okazuje się, że nie tylko Matyjaszczyk z zasiadania w radach nadzorczych uczynił sobie dodatkowe źródło dochodu. Z pism wyłania się obraz nieformalnej sieci powiązań pomiędzy samorządowcami z Częstochowy, Wrocławia, Zabrza, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Chorzowa, Mysłowic, Siemianowic Śląskich, Gliwic, Piekar Śląskich i Tychów (szczegółowa tabela na końcu tekstu – przyp. red.).

więcej na:

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-tak-dorabiaja-prezydenci-miast-nieformalna-siec-powiazan-stolek-za-stolek,nId,6474473

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj