„Rzeczpospolita”: Za szybka jazda Mariana Banasia

„Rzeczpospolita” ustaliła, że w Sejmie są już dwa wnioski o uchylenie immunitetu prezesowi NIK. Drugi do sprawy za wykroczenie drogowe. Według dziennika, złożyć go miała Inspekcja Transportu Drogowego.

Czwartkowa „Rzeczpospolita” donosi, że prezes Najwyższej Izby Kontroli o 20 km przekroczył dozwoloną prędkość. Wykroczenie zarejestrował fotoradar. Inspekcja Transportu Drogowego nie mogła wystawić mandatu, bo prezesa NIK chroni immunitet. Wniosek ITD o jego uchylenie, jak dowiedziała się „Rzeczpospolita”, trafił do Sejmu, a Komisja Regulaminowa, Immunitetowa i Spraw Poselskich ma zająć się nim w ciągu najbliższego pół roku.

„Potwierdzam, że sprawa ta znajduje się w przyjętym porządku obrad na przyszły rok” – powiedział dziennikarzom przewodniczący komisji Kazimierz Smoliński(PiS).

Jak przypomina „Rz”, to nie pierwsza sprawa Mariana Banasia z immunitetem – od blisko półtora roku w Sejmie czeka na rozstrzygnięcie inny wniosek o uchylenie mu immunitetu w związku z podejrzeniem popełnienia przez niego przestępstwa, chodzi o zarzuty ukrywania majątku.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj