Sondaż: ZP z 38-procentowym poparciem

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 38 proc. badanych, a Koalicja Obywatelska mogłaby liczyć na 27 proc. głosów – wynika z najnowszego badania poparcia dla partii politycznych, zrealizowanego przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl.

Z badania wynika, że chęć oddania głosu na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 38 proc. badanych, a więc tyle samo, ile w poprzedniej fali badań pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl. Swój stan posiadania zachowała także Koalicja Obywatelska, której poparcie wynosi 27 proc.

 

W badaniu wskazano, że bez zmian wygląda także poparcie dla pozostałych partii: na Polskę 2050 zagłosowałoby 10 proc. badanych, na Konfederację – 9 proc., z kolei na Lewicę głos oddałoby 8 proc. badanych, a na Polskie Stronnictwo Ludowe – 4 proc. Z kolei Kukiz’15 mógłby liczyć na 2 proc. poparcia, a Porozumienie otrzymałoby 1 proc. głosów.

 

Z sondażu wynika także, że deklarowana frekwencja wynosi 57 proc., co – jak zaznaczono – oznacza spadek o 2 punkty procentowe w porównaniu z poprzednim badaniem.

 

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) w dniach od 9 do 12 grudnia 2022, na panelu internetowym, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1076 osób. (PAP)

 

Autorka: Anna Kruszyńska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj