Dolnośląskie: Wszystkie główne drogi przejezdne, utrudnienia jedynie w okolicy Kłodzka

W piątek rano wszystkie główne drogi na Dolnym Śląsku są przejezdne. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy podróżujący trasami w okolicach Kłodzka i Kudowy-Zdroju, gdzie występują obecnie intensywne opady śniegu – podała GDDKiA.

Jak poinformowała w piątek rano PAP dyżurna wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad obecnie wszystkie główne trasy w regionie są przejezdne. „W terenach górzystych, w okolicy Kłodzka i Kudowy-Zdroju występują na ten moment intensywne opady śniegu, a miejscami na drogach zajeżdżony śnieg. Dotyczy to dróg krajowych nr 8 i 46 i 33. Fala śniegu przesuwa się obecnie w stronę Wrocławia, dociera już do Niemczy, Łagiewnik” – przekazała.

Dodała, że w nocy nie doszło do poważniejszych zdarzeń drogowych. W piątek rano na drogach w regionie pracuje 68 pługów i pługosolarek.

Do godz. 15 dla powiatów kłodzkiego i ząbkowickiego obowiązuje wydane przez IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Prognozowane były tam opady powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm.(PAP)

Autorka: Agata Tomczyńska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj