Kowalczyk o ataku na Karczewskiego: bulwersujący przykład zbierania owoców mowy nienawiści

Karczewski stanisław.jpg

To bulwersujący przykład zbierania owoców mowy nienawiści. Apeluje do polityków opozycji, aby pomimo różnic poglądów, szanowali człowieka – powiedział w piątek w Studiu PAP wicepremier, szef MRiRW Henryk Kowalczyk, odnosząc się do czwartkowego ataku na senatora PiS Stanisława Karczewskiego.

W czwartek były marszałek Senatu, senator Stanisław Karczewski poinformował na Twitterze, że podczas świątecznych zakupów został „napadnięty, wulgarnie wyzwany, uderzony i przewrócony”. W rozmowie z PAP podkreślił, że atak miał być umotywowany politycznie oraz że usłyszał obelgi pod swoim adresem, a także prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. „Została złamana moja nienaruszalność cielesna, zostałem uderzony, wyrwano mi telefon, telefon jest uszkodzony” – dodał. MSWiA wieczorem poinformowało, że mężczyzna który dokonał ataku, został zatrzymany przez policję.

 

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk w piątek w rozmowie z PAP.PL odniósł się do czwartkowych wydarzeń.

 

„Niestety ten przypadek to jest bulwersujący przykład zbierania owoców mowy nienawiści. Niestety opozycja nie przebiera w słowach, a niektórzy, jak widać, nie przebierają w czynach. Ciągłe mówienie +będziesz siedział+, +powiesimy was+, +zamkniemy+, +zlikwidujemy+, +wypatroszymy+, to wszystko teraz niestety zbiera owoce” – powiedział wicepremier.

 

Kowalczyk zaapelował do polityków opozycji, aby „pomimo różnic poglądów, szanowali człowieka”. W innym wypadku – dodał – „będzie doprowadzać to do kolejnych aktów nienawiści i przemocy”.

 

Jak relacjonował Karczewski, podczas świątecznych zakupów został napadnięty i uderzony. „Napastnik zaatakował mnie, bo jestem z PiS. Skala agresji i nienawiści, którą sieje Donald Tusk i PO jest ogromna” – mówił senator PiS.

 

Do sprawy w czwartek odniósł się rzecznik PiS Rafał Bochenek apelując do liderów partii opozycyjnych, aby „potępili tego rodzaju agresywne zachowania i nie nakręcali spirali hejtu oraz nienawiści”.

 

Również w czwartek w rozmowie z PAP rzecznik PO Jan Grabiec zaznaczył, że naruszenie nietykalności czy bezpieczeństwa każdej osoby, niezależnie od tego, czy jest ona posłem lub senatorem, nie powinno mieć miejsca. „Dziwi mnie natomiast, że sam marszałek Karczewski uczestniczy w nakręcaniu spirali nienawiści. Oskarżenia, jakie miota pod adresem opozycji, Platformy Obywatelskiej, Donalda Tuska, przypisując jakąś rolę w tym zdarzeniu partii opozycyjnej jest właśnie nakręcaniem spirali nienawiści” – stwierdził Grabiec.

 

Cała rozmowa pod adresami www.pap.pl/aktualnosci/news,1509525,gosc-studia-pap-henryk-kowalczyk-minister-rolnictwa.html oraz www.wideo.pap.pl/videos/65626. (PAP)

 

Autor: Adrian Kowarzyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj