Bochenek do szefa PSL: Wszyscy pamiętają nieuczciwość w czasach PSL, pracę za 4 zł/h

fot. youtube.com

Wszyscy pamiętają nieuczciwość w czasach PSL, pracę za 4 zł/h, wiek emerytalny podniesiony dla rolników i niskie dopłaty bezpośrednie z UE. Nie oszukacie Polaków kolejny raz – w ten sposób rzecznik PiS Rafał Bochenek odniósł się do sobotnich wypowiedzi szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Kosiniak-Kamysz zainaugurował w sobotę projekt ludowców pod hasłem „Uczciwa Polska”, czyli – jak wskazano – propozycję „państwa przyjaznego, uczciwego wobec swego obywatela”. Jak tłumaczył szef ludowców, to jednocześnie „projekt ustaw dla wszystkich pokoleń Polaków” i zaproszenie do rozmowy o niezbędnych zmianach. Prezes PSL mówił też m.in. o tym, że bez dialogu „nie da się robić skutecznej polityki, a później nie da się skutecznie rządzić”.

 

Do sobotniego wystąpienia Kosiniaka-Kamysza odniósł się w sobotę dla PAP rzecznik PiS Rafał Bochenek. Polityk w odpowiedzi przywołał słowa byłego ministra rolnictwa Marka Sawickiego (PSL). „+Są frajerami. Ja szanuję biznesmenów, a nie frajerów+ – jak rzadko kiedy, ale te słowa z ust ministra Sawickiego, skandalicznie pogardliwe, ale obnażyły +uczciwie+, bo prawdziwe podejście polityków PSL-u do rolników” – ocenił Bochenek.

 

Szefowi PSL rzecznik PiS zarzucił, że „wymyśla wypowiedzi, które nigdy nie padły”. „Próbuje je pan wkładać w usta innych, żeby usprawiedliwić swoje prawdziwe nastawienie do rolników. Nie mierzcie innych swoją miarą. Nie oszukacie Polaków kolejny raz” – zwrócił się Bochenek do szefa ludowców.

 

Według rzecznika PiS, „wszyscy pamiętają tę nieuczciwość w czasach PSL-u i pracę za 4 zł/h, wiek emerytalny podniesiony dla rolników, w szczególności dla kobiet, aż o 12 lat, niskie dopłaty bezpośrednie z Unii Europejskiej i waloryzacje rent i emerytur, także o 5 zł”. „Jedyne, co się rozwijało, to bezrobocie – 14 proc.” – dodał.

 

„To była ta uczciwa Polska, panie Władysławie Kosiniak-Kamyszu? Jedno mówicie, a co innego robicie” – oświadczył Bochenek. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj