Nowy sondaż – PiS liderem

foto: Kancelaria Premiera

Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu wygrałaby je Zjednoczona Prawica, na którą głos oddałoby 35,3 proc. wyborców, na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 29,4 proc. badanych, a na Lewicę -11 proc. – wynika z sondażu pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy.pl.

Jak wynika z badania, „obóz rządzący otrzymał 35,3 proc. głosów”. „To mniej o 0,4 pkt. proc. w porównaniu do naszego ostatniego sondażu z listopada” – podaje portal.

Zgodnie z wynikami sondażu, głosowanie na Koalicję Obywatelską zadeklarowało 29,4 proc. ankietowanych. Oznacza to wzrost poparcia o 1 proc. w stosunku do ostatniego badania. Trzecie miejsce w sondażu zajęła Lewica z wynikiem z wynikiem 11 proc. (spadek o 0,2 pkt. proc.).

„W Sejmie znalazłyby się jeszcze trzy ugrupowania. To Polska 2050 Szymona Hołowni, która otrzymała poparcie 9,2 proc. osób biorących udział w badaniu (to mniej o 1,2 pkt. proc. w porównaniu z listopadowym badaniem). Za Polską 2050 uplasowało się Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 6,7 proc. (spadek o 0,7 pkt. proc.) oraz Konfederacja z wynikiem 6,1 proc. (wzrost poparcia o 1 pkt proc.). Kukiz’15 otrzymał 1,8 proc. wskazań (więcej o 0,3 pkt. proc.), a pozostałe partie – 0,5 proc.” – donosi portal.

Z badania wynika też, że szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 57 proc.

Badanie przeprowadzono w dniach 15-16 grudnia 2022 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1039 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię w wyborach do Sejmu będą głosować.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj