Nastolatek zrobił z kradzieży sposób na życie

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr

Policjanci z Opola zatrzymali 19-latka podejrzanego o wielokrotne kradzieże. Jak poinformowała w poniedziałek KW Policji w Opolu, mężczyzna kradł drogie towary w sklepach, a następnie sprzedawał je paserom lub wstawiał do lombardów. Zdobyte pieniądze przeznaczał na luksusowe życie.

Pod koniec listopada policjanci z Opola otrzymali zgłoszenie o kradzieży elektronarzędzi wartych 5 tysięcy złotych. Według ustaleń śledczych, ten sam sprawca kilka dni później miał ukraść pięć iphonów o łącznej wartości 35 tys. złotych, szczoteczkę do zębów o wartości 1,2 tys. zł i kosmetyki warte tysiąc złotych.

Dzięki zapisom monitoringu udało się ustalić tożsamość złodzieja, który wykorzystując nieuwagę pracowników sklepu, pakował towar, a następnie przechodził przez linię kas nie płacąc za produkty. Policjanci zebrali dowody wskazujące na winę podejrzanego, a potem wystąpili do prokuratora o wydanie nakazu zatrzymania. W połowie grudnia kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zapukali do pokoju hotelowego wynajmowanego przez 19-latka. Po zatrzymaniu przedstawiono mu 4 zarzuty kradzieży przedmiotów o wartości przekraczającej 40 tysięcy złotych, do których się przyznał.

Jak ustalili policjanci, podejrzany miał cyklicznie dopuszczać się przestępstw przeciwko mieniu, z czego uczynił sobie stałe źródło dochodu. Skradziony towar miał sprzedawać w lombardach, a pieniądze przeznaczać na zaspokojenie luksusowych potrzeb takich jak drogie hotele czy renomowane restauracje. Część skradzionego mienia policjanci odzyskali, natomiast, jak przyznają śledczy, sprawa ma charakter rozwojowy, ponieważ podejrzany był poszukiwany także przez policję dolnośląską.

Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec 19-latka trzymiesięczny areszt tymczasowy. Za zarzucane czyny grozi mu do pięciu lat więzienia.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj