Prognoza pogody na 21 i 22 grudnia

print skrn, yt

Jak informuje IMGW, południowo-wschodnia Europa oraz krańce wschodnie i częściowo południowo-zachodnie kontynentu są pod wpływem rozległego wyżu z centrami nad zachodnią Rosją, Bałkanami i północną Afryką. Pozostały obszar Europy znajduje się w zasięgu wieloośrodkowego niżu znad północnego Atlantyku i Skandynawii, w strefie frontów atmosferycznych. Polska jest na skraju niżu znad Zatoki Botnickiej. Na północnym zachodzie zaznacza się wpływ chłodnego frontu atmosferycznego. Jesteśmy w ciepłym i wilgotnym powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie spadać.

W środę w kraju zachmurzenie duże i całkowite, na południowym wschodzie z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu lub mżawki, z wyjątkiem krańców południowo-wschodnich. Pod koniec dnia w rejonach podgórskich Karpat miejscami możliwe słabe marznące opady deszczu powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od 1 st. C miejscami na wschodzie, około 3 st. C w centrum do 7 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami na południu i w rejonie Zatoki Gdańskiej porywisty, południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie duże i całkowite, na południowym zachodzie z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu lub mżawki, w rejonach podgórskich Karpat miejscami słabe marznące opady deszczu powodujące gołoledź. W Tatrach opady deszczu ze śniegiem. Prognozowana wysokość opadów do około 10 mm na południowym wschodzie kraju. Lokalnie na południu możliwe mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 1 st. C na południu, wschodzie i w centrum do 4 st. C na zachodzie i nad morzem; w rejonach podgórskich Karpat około -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w górach, na wybrzeżu i Pomorzu wiatr porywisty, południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 90 km/h.

W czwartek zachmurzenie duże, na południowym wschodzie z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu i miejscami mżawki. Rano lokalnie na południu mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 2 st. C na wschodzie, około 4 st. C w centrum do 8 st. C, 9 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni. Na Przedgórzu Sudeckim porywy wiatru do 65 km/h, w Karpatach do 70 km/h i w Sudetach do 100 km/h.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna około3 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 4 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj