SBU: udaremniliśmy rosyjskie próby zamachów na ministra obrony i szefa wywiadu wojskowego

Stosunkowo niedawno udaremniliśmy rosyjskie próby zamachów na ukraińskiego ministra obrony Ołeksija Reznikowa i szefa wywiadu wojskowego Kyryło Budanowa; takich działań wroga jest jednak znacznie więcej, mamy dziesiątki podobnych przypadków – oznajmił w środę p.o. szefa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) Wasyl Maluk.

Początkowo agresorzy zlecili swoim agentom na Ukrainie „zadanie próbne”, polegające na zamordowaniu niższego rangą ukraińskiego wojskowego. Następnie wysłano z Rosji wykonawcę „właściwego” zadania, czyli zabójstwa Reznikowa i Budanowa. Mężczyzna przyjechał na Ukrainę przez kraj trzeci, proponowano mu 100 tys. dolarów. Skrytobójca został w porę zatrzymany przez SBU – relacjonował Maluk na antenie telewizji „1+1”.

Szef ukraińskiej służby dał do zrozumienia, że przeciwnik opracowuje plany zamachu również na niego oraz na wielu innych przedstawicieli władz w Kijowie. „Nie będę opowiadał o szczegółach, ponieważ oni (Rosjanie – PAP) także uczą się na swoich błędach. Pracują nie tylko nad moją sprawie (organizują zamach – PAP), ale też nad sprawami wielu wysokich rangą urzędników naszego państwa. Mają nawet (swój) cel numer jeden, numer dwa i tak dalej” – powiadomił Maluk.

Rozmówca ukraińskiej telewizji zapewnił, że najeźdźcom nie uda się zrealizować ani jednego podobnego zamierzenia. „Nic im do tej pory nie wyszło i nie wyjdzie (w przyszłości). (…) Zapewnienie osobistego bezpieczeństwa najważniejszym osobom z kierownictwa wojskowego i politycznego to ciągły proces” – dodał szef SBU. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj