Wrocław: Prokuratura bada okoliczności śmiertelnego wypadku na pętli tramwajowej

fot: youtube

Wrocławska prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie śmiertelnego wypadku na pętli tramwajowej w Leśnicy. Według wstępnych ustaleń śledczych, ofiara została potrącona przez tramwaj. W sprawie zatrzymano motorniczą.

Do wypadku doszło we wtorek wieczorem na pętli tramwajowej w Leśnicy. Ciało leżące na torowisku zauważył motorniczy jednego z tramwajów, który powiadomił służby.

„Ze wstępnych ustaleń wynika, że osoba przechodząca przed tramwajem została przez ten tramwaj potrącona. Tramwaj się nie zatrzymał i pojechał dalej. Prawdopodobnie była to kobieta, jednak nie znaleziono przy tej osobie żadnego dokumentu tożsamości. Zwłoki były w takim stanie, że niestety identyfikacja jeżeli chodzi o płeć i wiek była znacznie utrudniona. Ciało zostało skierowane na sekcję jako niezidentyfikowane” – wyjaśniła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Anna Placzek-Grzelak.

Poinformowała, że w sprawie zatrzymano motorniczą celem przeprowadzania z jej udziałem czynności. „Kobieta była trzeźwa. W wydychanym powietrzu nie stwierdzono obecności alkoholu. Pobrana została krew w celu zbadania na obecność ewentualnie innych substancji, co jest standardową procedurą” – powiedziała prokurator.

Dodała, że zabezpieczony został też monitoring z tramwaju, który obecnie jest analizowany przez śledczych. (PAP)

autorka: Agata Tomczyńska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj