Prognoza pogody na 22 i 23 grudnia

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wschód i południe kontynentu pozostają w zasięgu wyżów. Pozostały obszar Europy obejmuje rozległy niż z frontami atmosferycznymi i ośrodkami nad Skandynawią, Morzem Północnym oraz Atlantykiem. Polska jest na skraju niżu znad północnej Skandynawii i na zachodzie zaznacza się zokludowany front atmosferyczny.

 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie spadać.

 

W czwartek w kraju zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, na południu większe przejaśnienia oraz lokalne rozpogodzenia. Opady deszczu, głównie na zachodzie kraju, lokalnie opady mżawki; wysoko w Tatrach opady śniegu. Okresami w rejonach podgórskich Karpat możliwe słabe opady marznące powodujące gołoledź. Początkowo na północy oraz wschodzie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 2 st. C na wschodzie, około 5 st. C w centrum, do 9 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, na południowym zachodzie okresami w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i południowy. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 120 km/h, a w Tatrach do 85 km/h.

 

W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, na południu Małopolski i Podkarpacia opady deszczu ze śniegiem, wysoko w Tatrach opady śniegu. Miejscami w rejonach podgórskich Karpat możliwe słabe opady marznące powodujące gołoledź. Miejscami na północy oraz południu kraju mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna w całym kraju wyrównana, od 1 st. C do 4 st. C, chłodniej tylko w rejonach podgórskich Karpat – około 0 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem także dość silny, miejscami porywisty, jedynie na wschodzie przejściowo w porywach do 55 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 100 km/h, a w Tatrach do 80 km/h.

 

W piątek zachmurzenie duże, w centrum większe przejaśnienia, na północy rozpogodzenia. Okresami opady deszczu, wysoko w Tatrach opady śniegu. Rano lokalnie na północy oraz południu mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 2 st. C na wschodzie, około 6 st. C w centrum, do 9 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem także dość silny, porywisty, jedynie na południowym zachodzie w porywach do 65 km/h, zachodni i południowo-zachodni, lokalnie południowy. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 100 km/h, a w Tatrach do 75 km/h.

 

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna około 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, chwilami porywisty, południowy i południowo-zachodni.

 

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opady deszczu. Temperatura minimalna około 3 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

 

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. (PAP)

 

dap/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj