Marszałek Sejmu: w mijającym roku nasza ojczyzna stała się humanitarną potęgą

fot. TVP Info

W mijającym roku otworzyliśmy przed uciekającymi przed wojną nasze serca i nasze domy; nasza ojczyzna stała się humanitarną potęgą zbudowaną na szlachetności serc i gotowości do bezinteresownych poświęceń – oceniła marszałek Sejmu Elżbieta Witek przekazując życzenia z okazji Bożego Narodzenia.

„Boże Narodzenie to niezwykły czas w roku, kiedy wraz z rodzinami i w gronie najbliższych nam osób spotykamy się przy wigilijnym stole. Możemy ze sobą po prostu być, rozmawiać, cieszyć się sobą. Obdarzamy się wzajemnie uśmiechem, życzliwością, a kiedy trzeba również przebaczeniem” – powiedziała marszałek Witek w życzeniach bożonarodzeniowych wyemitowanych w piątek wieczorem w TVP.

Podkreśliła, że miniony rok był wyjątkowo trudny i pełen wyzwań. „Ale to również rok, w którym jako naród pokazaliśmy całemu światu, czym jest prawdziwa solidarność, wsparcie i bezinteresowna pomoc tym, którzy przeżywają najtrudniejsze miesiące wojny – utraty najbliższych, rozpaczy – naszym sąsiadom z Ukrainy” – oceniła.

„Otworzyliśmy przed uciekającymi przed wojną nasze serca i nasze domy dając im poczucie bezpieczeństwa i nadziei na przyszłość” – wskazała marszałek Sejmu.

Podkreśliła, że „nasza ojczyzna stała się humanitarną potęgą zbudowaną na szlachetności serc i gotowości do bezinteresownych poświęceń”. „To są prawdziwe wartości, które są przesłaniem Bożego Narodzenia” – wskazała.

„Oby narodziny Zbawiciela przyniosły spokój i bezpieczeństwo nam wszystkim. Proszę przyjąć z głębi serca płynące życzenia zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech ten wyjątkowy czas przyniesie miłość, pogodę ducha, wewnętrzny spokój i wzajemną życzliwość. Niech napełni nas wszystkich nadzieją, dobrem, wzajemnym zrozumieniem i da nam odczuć rodzinne ciepło. Niech błogosławieństwo Dzieciątka Jezus nieustannie towarzyszy nam w nadchodzącym roku. Spokojnych i błogosławionych Świąt” – życzyła marszałek Witek. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj