Prezes PGE: Dostawa węgla do gmin przebiega prawidłowo

PGE na bieżąco dostarcza węgiel do gmin. Spółka PGE Paliwa rozdystrybuowała już 5,2 mln ton węgla na potrzeby energetyki, przemysłu, ciepłownictwa, gmin i firm pośredniczących.

Dystrybucja węgla przebiega sprawnie i prawidłowo. Do tej pory dostarczyliśmy 5,2 mln ton węgla do odbiorców. Aktualnie mamy podpisane umowy z 698 gminami, z których 529 otrzymało już węgiel. 285 gmin odebrało już ponad 60% zamówionego węgla – a więc w dużej mierze zrealizowały zapotrzebowanie na węgiel na najbliższe tygodnie. Cały czas jesteśmy otwarci na współpracę z gminami i jesteśmy w gotowości, żeby dostarczyć im węgiel na zimę.

Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Sprawna współpraca z gminami jest efektem wcześniejszych działań podjętych przez PGE. Już w czerwcu br. spółka PGE Paliwa skontaktowała się z 350 ciepłowniami z informacją o możliwości zakupu węgla. W sierpniu br., spółka wysłała pismo do ponad 2,8 tys. jednostek samorządu terytorialnego, w którym przekazała informację o możliwości zakupu węgla od PGE Paliwa. Kolejne pismo do gmin zostało wysłane we wrześniu, z rekomendacją rejestracji spółek komunalnych jako pośredniczących podmiotów węglowych upoważnionych do zakupu i sprzedaży węgla mieszkańcom gminy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj