Synoptyk IMGW: pierwszy dzień świąt z temperaturą do 7 st. C.

W niedzielę temperatura maksymalna w kraju wyniesie od zera do 7 stopni Celsjusza. Jak powiedziała PAP Dorota Pacocha z IMGW-PIB, nad Polską utrzymywać się będzie wilgotne powietrze polarno-morskie. W nocy zrobi się wietrznie.

Jak przekazała Dorota Pacocha, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w pierwszy dzień świąt wschód kraju znajdzie się na skraju wyżu znad Białorusi. Na zachodniej części Polski pojawi się płytka zatoka niżowa.

Synoptyk IMGW ostrzega, że w niedzielę rano na południu kraju mogą się jeszcze utrzymywać mgły ograniczające widzialność do 300 metrów.

„Na wschodzie i północy zachmurzenie będzie duże, z większymi przejaśnieniami i opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Na północnym wschodzie lokalnie opady mogą być marznące. Na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane, pod koniec dnia na krańcach zachodnich wzrastające do dużego, z opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od zera na Suwalszczyźnie, około 4 stopni w centrum, do 7 na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni” – powiedziała Dorota Pacocha z IMGW-PIB.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie będzie duże i całkowite. Miejscami prognozowane są opady deszczu, głównie na północy kraju, gdzie może spaść do 10 litrów na metr kwadratowy. Na wschodzie i w górach miejscami spadnie deszcz ze śniegiem i sam śnieg. Temperatura od minus 1 na północnym wschodzie, około 3 w centrum, do plus 5 stopni na południowym zachodzie. Wiatr będzie się wzmagał i będzie umiarkowany, na przeważającym obszarze kraju osiągający w porywach do 60 km/h. W obszarach nadmorskich i podgórskich dość silny, wiejący z siłą do 70 km/h, z kierunków południowych. Wysoko w Sudetach może osiągać prędkość do 100 km/h.(PAP)

autor: Marek Szczepanik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj