Prognoza pogody na 26 i 27 grudnia

print skrn, yt

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia oraz południowa część kontynentu są w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże z ośrodkami nad Morzem Norweskim i Bałtykiem wraz z układami frontów atmosferycznych. Polska jest pod wpływem niżu z ośrodkiem nad Morzem Norweskim oraz lokalnego niżu przemieszczającego się znad północnych Niemiec nad Bałtyk. Z zachodu na wschód przemieszcza się chłodny front atmosferyczny. Do kraju napływa cieplejsza masa powietrza polarnego morskiego.

 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie spadać.

 

W poniedziałek w kraju zachmurzenie duże, na południu z większymi przejaśnieniami. Wystąpią opady deszczu. Na północnym wschodzie opady śniegu i śniegu z deszczem przechodzące w deszcz, przejściowo marznący, powodujący gołoledź – prognozowana wysokość opadów na tym obszarze do 15 mm. Na Pomorzu lokalnie możliwe mgły ograniczające widzialność do 600 m. Temperatura maksymalna od 5 st. C, 8 st. C na wschodzie, północy oraz w rejonach podgórskich, około 9 st. C w centrum do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 55 km/h; na wybrzeżu oraz miejscami na Podkarpaciu wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach gór porywy do 100 km/h – powodować będą zamiecie śnieżne.

 

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie przejściowo możliwe rozpogodzenia. Wystąpią przelotne opady deszczu, na północy także deszczu ze śniegiem i śniegu; miejscami opady o umiarkowanym natężeniu – prognozowana wysokość opadów do około 10 mm na północy kraju oraz w rejonach podgórskich. W szczytowych partiach gór opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm w Sudetach i do 8 cm w Tatrach. Temperatura minimalna od 1 st. C do 5 st. C, w rejonach podgórskich oraz lokalnie na północy kraju 0 st. C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, nad morzem dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach Tatr porywy wiatru do 90 km/h, w Sudetach do 110 km/h – powodować będą zawieje i zamiecie śnieżne.

 

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Wystąpią przelotne opady deszczu, miejscami krupy śnieżnej; na północy i w rejonach podgórskich opady także deszczu ze śniegiem i śniegu, a w górach śniegu. Na wybrzeżu możliwe burze. Temperatura maksymalna od 3 st. C do 6 st. C, na Podkarpaciu do 7 st. C; chłodniej miejscami na Pomorzu oraz Podhalu – około 2 st. C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, nad morzem dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, zachodni. W szczytowych partiach gór porywy wiatru do 100 km/h w Sudetach i 70 km/h w Tatrach – powodować będą zawieje i zamiecie śnieżne.

 

W w poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 8 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni i południowy. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 3 st. C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich.

 

We wtorek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 4 st. C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj