5 pomysłów na imprezę integracyjną dla firmy

Od czego zacząć organizację imprezy firmowej?

Przed zaplanowaniem eventu dla pracowników warto zorientować się, ile osób jest potencjalnie zainteresowanych wzięciem udziału w wydarzeniu. Takie działanie ułatwi wybór miejsca, w którym powinna odbyć się impreza integracyjna. Ciekawym pomysłem jest również przeprowadzenie ankiety wśród współpracowników – uzyskane odpowiedzi pozwolą Ci lepiej poznać zainteresowania członków zespołu oraz oczekiwania dotyczące wspólnej integracji.

Pomysły na imprezę integracyjną

Impreza integracyjna dla pracowników może przyjmować różne formy i mieć bardziej oficjalny lub mniej formalny charakter. Ze względu na główny cel – jakim jest lepsze poznanie się wszystkich uczestników – lepszym wyborem jest organizacja wydarzenia o luźnej formie. Przy planowaniu eventów firmowych warto skorzystać z pomocy doświadczonych event managerów, którzy zaplanują scenariusz imprezy i zaoferują kilka ofert odpowiadających idei wydarzenia oraz budżetowi. Firma eventowa we Wrocławiu – Festa Event proponuje wiele ciekawych pomysłów na imprezy integracyjne. Poznaj kilka propozycji na niezapomniany wieczór w gronie Twoich współpracowników!

Impreza integracyjna tematyczna

Wiele firm decyduje się na wybór motywu, który będzie towarzyszył spotkaniu w gronie członków zespołu. Impreza tematyczna motywuje uczestników do wspólnego przebrania się i poznania z innej strony niż podczas codziennej pracy. Na takim evencie nie może zabraknąć spójnych dekoracji sali, w której odbywa się wydarzenie oraz zabawnych akcesoriów przeznaczonych dla gości.

Impreza integracyjna świąteczna

Impreza integracyjna w stylu Christmas Party to najchętniej wybierany typ eventu w okresie zbliżających się świąt. Ważnym elementem spotkania jest wybór dobrego catering, który oferuje dania wigilijne lub potrawy kojarzące się z aktualną porą roku. Z tym zadaniem możesz liczyć na wsparcie agencji eventowej. Świąteczną imprezę integracyjną można połączyć z firmowym podsumowaniem roku, wzajemnym obdarowywaniem się prezentami czy wręczeniem premii. Wieczór uświetni występ DJ-a oraz udział w licznych atrakcjach.

Wyjazd integracyjny

Wspólny wyjazd integracyjny połączony ze świętowaniem na miejscu to okazja niezapomnianej przygody. W zimowym okresie w ramach integracji możesz zaplanować kulig, biesiadowanie przy ognisku lub wspólną wyprawę górskim szlakiem. W tym przypadku z wyprzedzeniem powinno się zarezerwować hotel i zadbać o wyżywienie odpowiadające preferencjom wszystkich uczestników.

Impreza integracyjna połączona z grą terenową

Imprezy integracyjne we Wrocławiu słyną z gier terenowych. Podczas takiej imprezy uczestnicy muszą zmierzyć się z różnymi wyzwaniami i podołać zadaniom, które czekają na nich podczas eksplorowania miasta. Celem gier terenowych jest wypracowywanie umiejętności jasnego komunikowania się i działania we wspólnym celu. Alternatywą jest organizacja imprezy z grami dla uczestników w wynajętym lokalu, która pozwala wykazać się wszystkim członkom zespołu.

Bankiet integracyjny dla firm

Niezależnie od pory roku i sezonu dobrym rozwiązaniem jest organizacja imprezy integracyjnej o charakterze bankietu. Na takim evencie głównym celem jest wspólna zabawa w rytmach najlepszych przebojów przy stole zastawionym ciepłymi daniami i przekąskami na zimno. Przebieg imprezy uświetni występ artystów lub wspólne uczestnictwo w zaplanowanych atrakcjach, takich jak: gry VR, mobilne ścianki wspinaczkowe czy konkursy z nagrodami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj