Sztab: 15 funkcjonariuszy FSB wśród 100 zabitych i rannych w ukraińskim nalocie

Siły Zbrojne Ukrainy przeprowadziły w niedzielę atak na zgrupowanie rosyjskich wojsk w Nowobilozerce w obwodzie zaporoskim, w którego efekcie 100 okupantów, w tym 15 funkcjonariuszy Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB), zginęło bądź zostało rannych – poinformował we wtorek Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Sztab poinformował też, że w ciągu minionej doby w rejonie Bachmutu i Awdijiwki w obwodzie donieckim rosyjskie wojska ostrzelały ponad 25 miejscowości. W obwodzie ługańskim rosyjskie oddziały przypuściły szturm na okolice Nowosilska i Stelmachiwki, lecz Siły Zbrojne Ukrainy odparły te ataki – przekazano w komunikacie sztabu.

 

W obwodzie zaporoskim trwał ostrzał artyleryjski, a w chersońskim w wyniku ostrzałów uszkodzona została infrastruktura w kilku miejscowościach, w tym w stolicy obwodu.

 

Na kierunkach wołyńskim, poleskim, siwerskim i słobożańskim sytuacja pozostała bez istotnych zmian, wróg utrzymuje obecność wojskową wzdłuż granicy państwowej, nie wykryto jednak oznak formowania się grup ofensywnych. Lotnictwo ukraińskie również przeprowadzało ataki – zaznaczył Sztab Generalny. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj