Wałbrzych: Mężczyzna zaatakował kobietę nożem, by ukraść jej paczkę papierosów

domena publiczna

Decyzją sądu na dwa miesiące do aresztu trafił 58-latek, który w centrum Wałbrzycha napadł z nożem na kobietę, a następnie ukradł jej paczkę papierosów. Grozi mu za to do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w minioną środę wieczorem na jednej z ulic w centrum Wałbrzycha. „Ze zgłoszenia wynikało, że nieustalony wtedy mężczyzna, wymachując nożem, zażądał od poszkodowanej 30-latki wydania paczki papierosów. Zastraszona kobieta w obawie o swoje zdrowi i życie zrobiła, tak jak zażądał agresywny napastnik, który po osiągnięciu celu uciekł” – przekazał w wtorek mł.asp. Paweł Noga z biura prasowego dolnośląskiej policji. Jak dodał pokrzywdzonej nic się nie stało.

Zaalarmowani o zdarzeniu funkcjonariusze jeszcze tego samego wieczora rozpoczęli działania mające na celu ustalenie tożsamości sprawcy przestępstwa. W toku wykonanych czynności 58-latek został wytypowany i zatrzymany przez mundurowych następnego dnia.

Mężczyzna stanie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat więzienia. Decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu 58-latek został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące.(PAP)

Autorka: Agata Tomczyńska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj