Prognoza pogody na 28 i 29 grudnia

Jak informuje IMGW Europa północna jest w zasięgu niżów, pozostałą część kontynentu obejmie obszar podwyższonego ciśnienia. Polska północna i północno-zachodnia znajduje się na skraju niżu z rejonu Cieśnin Duńskich, pozostały obszar kraju jest w zasięgu klina wyżu znad Morza Czarnego. Z południowego zachodu zaczyna napływać cieplejsze powietrze polarne morskie.

 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie spadać.

 

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Na zachodzie opady deszczu, na północy także deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 1 st.C na Suwalszczyźnie, około 4 st.C w centrum, 6 st.C na zachodzie, do 7 st.C, 8 st.C na Dolnym Śląsku. Na obszarach podgórskich Karpat około 0 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, na wybrzeżu w porywach do 60 km/h, a na obszarach podgórskich miejscami do 70 km/h, południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów porywy wiatru do 100 km/h, w Karpatach do 80 km/h.

 

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami w południowej połowie kraju. Na północy okresami opady deszczu, na północnym wschodzie przejściowo także deszczu ze śniegiem i śniegu, a na obszarach podgórskich śniegu. Temperatura minimalna od 1 st.C do 5 st.C, chłodniej na południu i Suwalszczyźnie 0 st.C, cieplej na zachodzie 6 st.C, na obszarach podgórskich Karpat lokalnie -2 st.C. Wiatr umiarkowany, na obszarach podgórskich i na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 60 km/h na wybrzeżu i do 80 km/h na obszarach podgórskich, południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów porywy wiatru do 110 km/h, w Karpatach do 85 km/h.

 

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 3 st.C, 5 st.C na wschodzie i Podhalu, około 7 st.C w centrum, 10 st.C na zachodzie, najcieplej na południowym zachodzie 11 st.C, 12 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, miejscami porywy do 55 km/h, na wybrzeżu 60 km/h, a na obszarach podgórskich miejscami do 90 km/h, południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów porywy wiatru do 110 km/h, w Karpatach do 80 km/h.

 

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 3 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 3 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 6 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. Porywy wiatru do 55 km/h. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj