Dolnośląskie: Sylwesterowa noc w Ogrodach Światła Zamku Książ

Bieniecki Piotr, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

Już po raz trzeci Nowy Rok przywitać będzie można na zamkowych tarasach Zamku Książ w Wałbrzychu. W sylwestrową noc Ogrody Światła na tarasach zamku czynne będą do godz. 1.

Zamek Książ i jego otoczenie przyciągają turystów o każdej porze roku. Zimą magiczny nastrój tego miejsca potęgują Ogrody Światła, czyli czasowa atrakcja dostępna na zamkowych tarasach.

„W poprzednich dwóch latach było duże zainteresowanie taką formą spędzenia Sylwestra, dlatego tej nocy ogrody udostępniamy po raz kolejny. Ludzie chcą przywitać w przepięknym otoczeniu Nowy Rok, a nie zawsze mogą uczestniczyć w balach czy przyjęciach” – powiedział PAP rzecznik Zamku Książ w Wałbrzychu Mateusz Mykytyszyn.

Trasa przy Zamku Książ składa się z dekoracji, które nawiązują do historii zamku i zamkowego życia. Znaleźć można tu postacie na książęcym balu, uwielbiane przez księżną Daisy róże, iluminacje na licznych fontannach oraz rycerzy, tworzących trasę „Średniowieczny Książ”. Całość uzupełnia nastrojowa muzyka.

Na jednej z zamkowych ścian zobaczyć można projekcję postaci księżnej Daisy. Wybór nie jest przypadkowy, ponieważ 2023 został ogłoszony Rokiem Księżnej Daisy von Pless w Wałbrzychu w 150 rocznicę urodzin i 80 rocznicę jej śmierci.

W tym roku w Ogrodach Światła można także wziąć udział w grze terenowej. Atrakcją jest również możliwość wykonania zdjęcia w świetlistym wagonie Złotego Pociągu.

W sylwestrową noc czynna będzie też Kawiarnia Taras Kasztanowy, gdzie będzie można kupić gorącą czekoladę, kawę, czy napoje z bąbelkami. (PAP)

Autorka: Agata Tomczyńska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj