Macierewicz zapowiedział działanie prawne wobec portalu Onet

maciarewicz.jpg

W związku z kłamliwą informacją opublikowaną przez portal Onet jakobym w 2006 r. nadzorował działanie Komisji ds. Likwidacji WSI informuję, że podejmuję działanie prawne celem wyciągnięcia konsekwencji wobec portalu – zapowiedział poseł PiS Antoni Macierewicz.

„W związku z kłamliwą informacją opublikowaną w dniu wczorajszym przez portal Onet jakobym w 2006 r. nadzorował działanie Komisji ds. Likwidacji WSI informuję, że podejmuję działanie prawne celem wyciągnięcia konsekwencji wobec portalu Onet za świadome upowszechnianie nieprawdy” – napisał Macierewicz w sobotę na Twitterze.

Chodzi o artykuł pt. „Kulisy działania szpiega w warszawskim ratuszu. +Był coraz bardziej sfrustrowany+”.

W tekście napisano, że „na początku grudnia reporterzy programu +Czarno na białym+ ujawnili, że Tomasz L. był także członkiem komisji ds. likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych, powołanej w lipcu 2006 r. Jej prace nadzorował ówczesny wiceminister obrony narodowej Antoni Macierewicz, odpowiedzialny za weryfikację i likwidację WSI”.

W grudniu doniesienia TVN24 komentował na Twitterze Sławomir Cenckiewicz, który był przewodniczącym Komisji Likwidacyjnej ds. WSI. „Nie znałem Tomasza L. Do komisji likwidacyjnej ds WSI powołał go min. Sikorski i wtedy go poznałem, nigdy nie utrzymywałem z nim relacji” – napisał. Cenckiewicz dodał, że rola Tomasza L. w komisji likwidacyjnej „była marginalna i dostęp do wiedzy miał ograniczony co potwierdzają dokumenty”.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj