Czarnek: postulaty wyrzucenia religii ze szkół to element dechrystianizacji Europy

Postulaty wyrzucenie religii ze szkół to program realizowany konsekwentnie przez świat lewicowy i lewacki; to element dechrystianizacji Europy i świata Zachodu – ocenił w niedzielę szef MEiN Przemysław Czarnek.

Minister edukacji i nauki był pytany w radiowej Jedynce m.in. o postulaty wycofania lekcji religii ze szkół.

„To konsekwencja pewnego programu dechrystianizacji Europy i świata Zachodu szerzej, bo mówimy też m.in. o Stanach Zjednoczonych i Kanadzie” – powiedział minister.

Ta dechrystianizacja – jak kontynuował – postępuje w Europie Zachodniej w przerażającym tempie. „Walka z religią, nietolerancja wobec chrześcijan jest obecna w Europie i w świecie Zachodu na dużą skalę” – mówił.

Zdaniem szefa MEiN, „działania polegające na pozbawianiu praw chrześcijan i katolików”, „na wyrzucaniu religii ze szkół to program realizowany konsekwentnie przez świat lewicowy i lewacki w Europie i świecie Zachodu od kilku dziesięcioleci”.

Działania te, jak akcentował, „przynoszą straszne żniwo”. „Są już ogromne przestrzenie we Francji czy Hiszpanii, gdzie chrześcijan nie ma w ogóle” – powiedział Czarnek.

„Są cztery kraje na świecie, gdzie mamy przewagę ludzi niewierzących nad wierzącymi; trzy z tych krajów są w Europie – to Czechy, Holandia i Wielka Brytania. I tych krajów będzie coraz więcej, bo przestrzeń dechrystianizacji jest coraz większa” – dodał.

Powstałą na jakiś czas próżnię wypełnią – jak podkreślał – „inne cywilizacje, już nie łacińskie, nie chrześcijańskie; tylko takie, które w stosunku do chrześcijaństwa i do świata wolnego są wrogie”.

„Postulaty wyrzucenie religii ze szkoły wpisują się w dechrystianizację” – stwierdził.

W połowie grudnia podczas kongresu Nowej Lewicy i Razem przyjęto wspólną Deklarację Ideową dwóch partii oraz plan na najbliższy rok wyborczy. Współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty zapowiedział, że Lewica będzie dążyć do wypowiedzenia konkordatu i usunięcia religii ze szkół. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj