Le Soir”: Polska kryje w sobie nieznane bogactwo

Polska 145.jpg

Polska jest znana przede wszystkim z Krakowa, ale kryje w sobie również nieznane bogactwo – pisze we wtorek belgijski dziennik „Le Soir”. Gazeta opisuje m.in. walory Podlasia oraz zachwyca się barami mlecznymi w Warszawie.

„W Unii Europejskiej jest miejsce, które nie ma sobie równych na kontynencie” – zaczyna swój tekst korespondent belgijskiego dziennika w Warszawie, Patrice Senecal. W swoim artykule sporo miejsca poświęca Podlasiu, w szczególności zachwyca się Białowieżą.

Senecal ocenia, że region jest mało znany w Europie, a ma do zaoferowania wiele atrakcji i zachwyca „krajobrazami z malowniczymi domkami pośrodku łąk”. „Na Podlasiu urodził się także Ludwik Zamenhof, twórca esperanto, uniwersalnego języka stworzonego pod koniec XIX wieku” – zaznacza.

Gazeta przypomina horror drugiej wojny światowej i zniszczenia jakich doświadczyła Polska. „Historia jest integralną częścią DNA Polski” – czytamy w dzienniku.

Autor tekst sporo miejsca poświęca barom mlecznym w stolicy. Jak zauważa „posiłki są tam na ogół obfite”, podkreśla też, że w takich miejscach skupiają się wszystkie grupy społeczne „od modnych młodzieńców po mniej zamożnych, od emerytów po profesjonalistów pod krawatem”.

(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj