Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu premierowi Kazimierzowi M. dot. uchylania się od obowiązku alimentacyjnego

fot: youtube

Jest akt oskarżenia przeciwko byłemu premierowi Kazimierzowi M. dotyczący uchylania się od obowiązku alimentacyjnego. „Prokuratura skierowała go do sądu w połowie grudnia” – poinformowała we wtorek PAP rzecznik prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Jak podała Aleksandra Skrzyniarz akt oskarżenia do sądu skierowała Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota. Kazimierz M. oskarżony został w nim o uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego wobec byłej żony.

We wrześniu 2022 roku warszawski sąd drugiej instancji w sprawie przeciw b. premierowi za niepłacenie alimentów utrzymał decyzję z marca 2021 roku warszawskiego sądu rejonowego.

Sąd uznał, że od sierpnia 2017 do maja 2020 r. z wyjątkiem dwóch miesięcy polityk uchylał się od płacenia nałożonego przez sąd zabezpieczenia alimentacyjnego na czas procesu i później alimentów wyznaczonych przez sąd.

Sprawa została warunkowo umorzona na dwa lata, a b. premier został przez sąd zobowiązany do płacenia w okresie próby alimentów b. żonie Izabeli.

„Okazuje się, że były premier nadal nie wypełnia tego obowiązku” – napisał we wtorek „Super Express”, który jako pierwszy poinformował we wtorek o akcie oskarżenia. (PAP)

Autor: Aleksandra Kuźniar

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj