Ziobro: nigdy nie będzie naszej zgody na „artystyczne promocje” LGBT w Telewizji Polskiej

Nigdy nie będzie naszej zgody na „artystyczne promocje” LGBT w Telewizji Polskiej. W tej sprawie Solidarna Polska fundamentalnie różni się z premierem Mateuszem Morawieckim i PiS – oświadczył we wtorek lider SP i szef MS Zbigniew Ziobro.

Uczestniczący w „Sylwestrze marzeń z Dwójką” Muzycy grupy Black Eyed Peas wystąpili z tęczowymi opaskami na ramionach. Politycy Solidarnej Polski ocenili to jako „promocję LGBT”. Prezes partii Zbigniew Ziobro zapowiedział w poniedziałek, że działacze SP „zapewne będą chcieli zapytać premiera o to, czy ten pewnego rodzaju manifest ze strony Telewizji Publicznej” jest – jak mówił – „kolejnym elementem ustępstw wobec żądań UE”.

Szef rządu odnosząc się do sprawy powiedział w poniedziałek, że „nie jesteśmy za tym, aby ograniczać jakąkolwiek ekspresję artystyczną zespołów, które wykonują swój program”.

Z kolei wiceprezes PiS, europoseł Joachim Brudziński powiedział, że „Prawo i Sprawiedliwość jest partią wolności, polityków PiS nic nie obchodzi, kto jakie ma preferencje”.

Ziobro komentując te wypowiedzi polityków PiS napisał na Twitterze: „Przemoc, niszczenie kościołów, opluwanie świętości, deprawowanie dzieci… Tęczowa flaga to symbol nietolerancji i agresji”.

„W tej sprawie Solidarna Polska fundamentalnie różni się z Mateuszem Morawieckim i PiS. Nigdy nie będzie naszej zgody na +artystyczne promocje+ LGBT w Telewizji Polskiej” – zadeklarował. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj