Będzie debata Kaczyński-Tusk?

Pan prezes Jarosław Kaczyński przekazał, że debata z Donaldem Tuskiem mogłaby się odbyć, ale musiałyby zostać spełnione pewne warunki. Jednym z głównych jest to, aby to była merytoryczna debata na argumenty – mówi sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie”.

W wywiadzie opublikowanym w środowym wydaniu „GPC” sekretarz generalny PiS przypomniał, że od miesięcy kierownictwo ugrupowania „bierze udział w spotkaniach z mieszkańcami różnych powiatów”.

„Teraz jeszcze chcemy poszerzyć tę formułę i zaangażować także naszych parlamentarzystów, radnych wojewódzkich, radnych powiatowych itd. Będziemy organizowali spotkania w gminach, sołectwach. Spotkania z Polakami są marką Prawa i Sprawiedliwości. My się trudnych pytań i trudnych rozmów nie boimy. Idziemy z podsumowaniem tego, co dotychczas udało się zrobić, ale również z zapowiedziami na przyszłość” – podkreślił.

Pytany, kiedy PiS zaprezentuje swój program wyborczy i czy będzie on wynikiem zapowiedzianych rozmów z Polakami, Sobolewski przyznał, że „z pewnością jednym z głównych elementów programu wyborczego będą wnioski z tychże rozmów”.

„W niedługim czasie będziemy organizowali konferencje programowe dotyczące różnych dziedzin życia. Wnioski z tych konferencji także będą jednym z elementów programu. Jego ostateczną wersję chcemy przedstawić w połowie roku. Musimy sobie zdawać sprawę, że dzisiaj sytuacja polityczna jest dynamiczna i na razie nie możemy mówić, co konkretnie się w nim znajdzie” – zwrócił uwagę.

Na pytanie, czy debata lidera PO Donalda Tuska z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim jest realna w najbliższych miesiącach, Sobolewski odpowiedział: „cały czas czekamy na odpowiedź Donalda Tuska”.

„Pan prezes Kaczyński przekazał, że taka debata mogłaby się odbyć, ale musiałyby zostać spełnione pewne warunki. Jednym z głównych jest to, aby to była merytoryczna debata na argumenty, a nie przedstawienie podszyte kłamstwem, agresją i manipulacją, które są obecnie znakiem rozpoznawczym opozycji totalnej” – stwierdził. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj