Rektor sanktuarium w Łagiewnikach o Benedykcie XVI: odważnie stawiał czoło wielu wyzwaniom

Benedykt XVI.jpg

Odważnie stawiał czoło wielu wyzwaniom, jakie niosło ze sobą życie – powiedział o zmarłym papieżu Benedykcie XVI ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Szczególną uwagę zwrócił też na słowa, które papież wypowiedział do chorych podczas pielgrzymki do Łagiewnik.

W Godzinie Miłosierdzia, w dzień pogrzebu papieża seniora Benedykta XVI, w Bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach została odprawiona msza święta żałobna. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Jak podkreślił duchowny, eucharystia ma przede wszystkim charakter dziękczynny. „Otrzymaliśmy bowiem bardzo wiele przez pontyfikat Benedykta XVI i jego wcześniejszą służbę Kościołowi” – zauważył.

Ks. Zbigniew Bielas wspominał niektóre wydarzenia pontyfikatu Benedykta XVI. „Papież co tydzień głosił środowe katechezy, pielgrzymował do wielu krajów świata, także do Polski, i odważnie stawiał czoło wielu wyzwaniom, jakie niosło ze sobą życie” – mówił.

Kaznodzieja przywołał także pielgrzymkę Benedykta XVI do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach: modlił się przy grobie siostry Faustyny, w kaplicy Wieczystej Adoracji, a w bazylice spotkał się z chorymi. „Patrzymy na fotel, na którym zasiadał, patrzymy na jego zdjęcie z tego dnia” – mówi rektor łagiewnickiej świątyni.

Przypomniał również słowa, które ojciec święty wypowiedział w Łagiewnikach 27 maja 2006 r. „Wy, drodzy chorzy, naznaczeni cierpieniem ciała i ducha, jesteście najbardziej zjednoczeni z krzyżem Chrystusa, a równocześnie jesteście najbardziej wymownymi świadkami miłosierdzia Bożego. Dzięki wam, przez wasze cierpienie, On z miłością pochyla się nad ludzkością. To wy, mówiąc w zaciszu serca: +Jezu, ufam Tobie+, uczycie nas, że nie ma innej, głębszej wiary, innej, żywszej nadziei, innej gorętszej miłości od tej, jaką żywi człowiek, który w nieszczęściu zawierza siebie pewnym dłoniom Boga. A ręce ludzi, którzy wam pomagają w imię miłosierdzia, niech będą przedłużeniem tych Bożych dłoni. Bardzo chciałbym przytulić każdego i każdą z was. Choć w praktyce nie jest to możliwe, w duchu przytulam was do serca i udzielam wam mojego Apostolskiego Błogosławieństwa” – mówił Benedykt w Łagiewnikach.

Kończąc homilię rektor łagiewnickiego sanktuarium przypomniał wpis papieża do księgi pamiątkowej: „Niech Bóg, który jest Miłością, napełnia serca przybywających tu Pielgrzymów darami swego Miłosierdzia, umacnia swoją wolą, by mogli trwać w prawdziwej wierze oraz przynosić owoce prawdy, miłości i pokoju we współczesnym świecie”. „Niech to będą jego życzenia dla nas i jego testament” – powiedział ks. Bielas.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj