Prognoza pogody na 6 i 7 stycznia

Jak informuje IMGW, Skandynawia oraz południowa i południowo-zachodnia część kontynentu są pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże z ośrodkami nad północnym Atlantykiem oraz Morzem Norweskim wraz z układami frontów atmosferycznych. Polska przejściowo jest w obszarze podwyższonego ciśnienia, ale od zachodu nasuwa się zatoka niżowa znad Morza Północnego wraz z układem frontów atmosferycznych. Z południowego zachodu przejściowo napływa ciepłe powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1010 hPa i będzie spadać.

W piątek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, przechodzące na zachodzie i południu oraz wieczorem w centrum kraju w opady deszczu. Po południu na Pomorzu i Kujawach możliwe opady marznące, powodujące gołoledź. Na północy może spaść około 5 cm śniegu. Temperatura maksymalna od -7 st. C na północnym wschodzie do około 3 st. C w centrum i 9 st. C na południowym zachodzie. Wiatr na wschodzie słaby, zmienny, w pozostałej części kraju słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. Wieczorem na zachodzie wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, nad morzem w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich. W górach porywy wiatru do 80 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady na zachodzie deszczu, a na pozostałym obszarze kraju deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Na północnym wschodzie przyrost pokrywy śnieżnej do 8 cm, w Karpatach o 5 cm. Lokalnie na wschodzie także marznący deszcz powodujący gołoledź. Miejscami na zachodzie, w centrum i na południu mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od -5 st. C na północnym wschodzie, około 0 st. C w centrum, do 5 st. C na południowym zachodzie; chłodniej na Suwalszczyźnie około do -7 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, gdzieniegdzie porywisty, z kierunków południowych i zachodnich. Nad morzem porywy wiatru do 55 km/h, a w górach do 60 km/h.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, na wschodzie deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od około -3 st. C na Suwalszczyźnie, około 5 st. C w centrum, do 9 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe opady śniegu, zwłaszcza późnym popołudniem i wieczorem. Temperatura maksymalna około 0 st. C. Wiatr słaby, północny skręcający na południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem przechodzące w opady deszczu. Przejściowo możliwe też opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Na drogach i chodnikach ślisko! Temperatura minimalna około 0 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni skręcający na zachodni.

W sobotę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna około 4 st. C. Wiatr słaby, z kierunków południowych, okresami zmienny. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj