Müller: presja ma sens; Niemcy przekażą system Patriot dla Ukrainy

Presja ma sens; wspólne działania dyplomatyczne doprowadziły do tego, że Niemcy przekażą system Patriot dla Ukrainy. Pomoc dla Ukrainy to większe bezpieczeństwo w całym regionie – podkreślił w sobotę rzecznik rządu Piotr Müller.

„Presja ma sens!! Wspólne działania dyplomatyczne doprowadziły do tego, że Niemcy przekażą system Patriot dla Ukrainy. Pomoc dla Ukrainy to większe bezpieczeństwo w całym regionie” – napisał w sobotę wieczorem na Twitterze rzecznik rządu. Jak dodał, PiS „równa się wiarygodność i skuteczność”, a Platforma Obywatelska „bałaby się nawet zapytać”. Swój wpis Müller opatrzył także hasztagiem: #opozycjaPOmyłka

„Nie będzie węgla na zimę, chleb za 30 złotych, systemów Patriot nie można wysłać na Ukrainę… Opozycja w amoku politycznego ataku oderwała się od rzeczywistości. Czy osobom mającym na koncie tak wiele błędnych ocen można powierzyć stery państwa? #opozycjaPOmyłka” – napisał minister ds. europejskich Szymon Szynkowski vel Sęk.

Również rzecznik PiS Rafał Bochenek napisał na Twitterze o tym, że „niemieckie i amerykańskie Patrioty jadą na Ukrainę”. Jak dodał, „kolejny raz Platforma Obywatelska i opozycja nie miała racji”. „Gdyby rządzili nie byłoby Baltic Pipe, interkonektorów, terminala w Świnoujściu, zapory na granicy wschodniej. Amatorzy, na niczym się nie znają!” – napisał Bochenek, również dodając hasztag: #OpozycjaPOmyłka

W czwartek, po telefonicznej rozmowie prezydenta USA Joe Bidena i kanclerza Niemiec Olafa Scholza, rządy Stanów Zjednoczonych i RFN ogłosiły we wspólnym oświadczeniu opublikowanym przez Biały Dom, że przekażą Ukrainie kolejną partię pomocy wojskowej. Stany Zjednoczone przekażą bojowe wozy piechoty Bradley, a Niemcy BWP Marder. Jak napisano, „Niemcy przyłączą się do Stanów Zjednoczonych i przekażą kolejną baterię obrony powietrznej Patriot”. Według mediów chodzi o 50 Bradleyów i do 40 Marderów. Wcześniej Francja ogłosiła, że przekaże Ukrainie AMX-10 RC – kołowe opancerzone pojazdy zwiadowcze uzbrojone w armatę 105 mm.

21 grudnia, podczas wizyty prezydenta Ukrainy w Waszyngtonie, USA zapowiedziały przekazanie Ukrainie zestawu Patriot. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj