Sztab Generalny: Rosjanie rozstrzelali sześciu swoich żołnierzy, którzy chcieli oddać się do niewoli

Rosyjska Gwardia Narodowa (Rosgwardia) rozstrzelała sześciu żołnierzy, którzy chcieli oddać się do ukraińskiej niewoli – poinformował w niedzielę Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek w pobliżu miejscowości Czystopilla w obwodzie zaporoskim, którego część znajduje się pod rosyjską okupacją. Takie działania mają na celu utrzymanie dyscypliny wojskowej i zapobieżenie szerzeniu się paniki wśród żołnierzy wojsk okupacyjnych – napisano w komunikacie sztabu.

Rosgwardia, dowodzona przez generała Wiktora Zołotowa, byłego szefa osobistej ochrony Władimira Putina, została utworzona w 2016 roku na bazie Wojsk Wewnętrznych MSW Rosji. Znaczący odsetek żołnierzy tej formacji na rosyjskim Północnym Kaukazie stanowią tzw. kadyrowcy – oddziały specjalne przywódcy Czeczenii Ramzana Kadyrowa.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał też, że w celu zdyskredytowania ukraińskiego dowództwa Rosjanie szerzą dezinformację o przygotowywaniu przez wojska ukraińskie ostrzału placówek medycznych na okupowanych terytoriach obwodu ługańskiego, w których leczą się ranni rosyjscy żołnierze. (PAP)

sm/ ap/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj