Dolnośląskie: ponad 21 tys. dzieci z Ukrainy uczy się w szkołach i przedszkolach w regionie

yt

Ponad 21 tys. uchodźców z Ukrainy uczy się w dolnośląskich szkołach i przedszkolach – wynika z danych przedstawionych w poniedziałek przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty.

Dane dotyczące uczniów z Ukrainy uczęszczających do dolnośląskich placówek oświatowych przedstawił w poniedziałek Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk.

Do szkół i przedszkoli w regionie uczęszcza ponad 21 tys. dzieci i młodzieży ukraińskiej. „Z tego w przedszkolach jest ponad 4 tys. dzieci, w szkołach podstawowych ponad 13 tys., w szkołach branżowych ponad 300, a w szkołach średnich ponad 2 tys.” – podał kurator.

W dolnośląskich placówkach oświatowych jest ponad 170 oddziałów przygotowawczych, do których chodzą dzieci uczące się dopiero podstaw języka polskiego. Uczy się w nich ponad 2,7 tys. osób.

Kowalczyk powiedział, że od pewnego czasu widać stabilizację, jeśli chodzi o liczbę ukraińskich uczniów w szkołach w regionie. Dodał, że 21 tys. uczniów z Ukrainy stanowi około 5 proc. wszystkich uczniów uczęszczających do dolnośląskich szkół i przedszkoli. (PAP)

autor: Piotr Doczekalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj