Prezydent Zełenski: bronimy naszej energetyki wspólnie z UE

Ukraina wspólnie z Unią Europejską broni swojego systemu energetycznego – podkreślił w poniedziałek ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski po spotkaniu w Kijowe z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem.

„Omówiliśmy stan funkcjonowania systemu energetycznego Ukrainy, który regularnie jest obiektem celowych ataków rakietowych Rosji. Dzisiaj, kiedy bronimy naszej energetyki razem z Unią Europejską, pomagają nam: (przewodniczący Rady Europejskiej) Charles Michel, szefowa (Komisji Europejskiej) Ursula von der Leyen i przywódcy UE, w szczególności w otrzymaniu niezbędnych generatorów i transformatorów” – oświadczył Zełenski.

Komentarz prezydenta Ukrainy ukazał się na serwisie Telegram (https://t.me/V_Zelenskiy_official/4708).

Zełenski zapowiedział, że „podczas odbudowy (ze zniszczeń wojennych) Ukraina będzie kładła akcent na realizację +zielonych+ projektów energetycznych”.

Timmermans spotkał się w Kijowie również z premierem Denysem Szmyhalem. Tematem ich rozmów było wzmocnienie odporności ukraińskich systemów energetycznych i sankcje wobec Rosji.

Wiceszef KE zapewnił na Twitterze, że „Ukraina musi wyjść zwycięsko z wojny” i podkreślił, że „UE będzie stać przy Ukrainie tak długo, jak będzie trzeba” (https://tinyurl.com/yfr6ctsz). (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj