Prognoza pogody na 9 i 10 stycznia

Jak informuje IMGW, prawie całą Europę obejmuje rozległy niż z ośrodkiem pomiędzy Wyspami Brytyjskimi a Islandią, w rejonie Wysp Owczych. Krańce wschodnie kontynentu znajdują się w zasięgu wyżu znad Rosji, a nad Półwysep Iberyjski sięga klin wyżu znad Atlantyku. Polska jest w zasięgu wspomnianego niżu. Z zachodu na wschód kraju powoli przemieszcza się chłodny front atmosferyczny. Z południa i południowego zachodu napływa powietrze polarne morskie, cieplejsze przed frontem, chłodniejsze po jego przejściu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 991 hPa, początkowo będzie spadać, po południu zacznie rosnąć.

W poniedziałek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, początkowo na krańcach północno-wschodnich również deszczu ze śniegiem. W Małopolsce prognozowana suma opadów deszczu do 12 mm. W Tatrach początkowo powyżej 1800 m n.p.m., a wieczorem powyżej 1100 m n.p.m. opady śniegu i tam przyrost pokrywy śnieżnej lokalnie o 10 cm. Temperatura maksymalna od 4 do 9 st. C; chłodniej na północnym wschodzie około 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, w Beskidach i Bieszczadach przed południem dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do około 85 km/h, z kierunków południowych, skręcający na zachodni. Wysoko w Karpatach wiatr w porywach do 140 km/h, w Sudetach do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie duże, jedynie na zachodzie kraju większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu, a na północnym wschodzie oraz w obszarach podgórskich również deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach opady śniegu. Prognozowana suma opadów deszczu na południu Małopolski do 20 mm. W Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm. Temperatura minimalna od 2 do 5 st. C; chłodniej miejscami w obszarach podgórskich od -1 do 1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni i zachodni, na wschodzie kraju z kierunków południowych. Wysoko w Karpatach porywy do 90 km/h, w Sudetach do 80 km/h.

We wtorek zachmurzenie duże, lokalnie większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu, w obszarach podgórskich deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach śniegu. Miejscami na południowym wschodzie suma opadów deszczu do 15 mm. W Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Temperatura maksymalna od 3 do 6 st. C; chłodniej na Podhalu około 1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków zachodnich, jedynie na Podhalu północny. Wysoko w Karpatach porywy do 70 km/h, w Sudetach do 60 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W drugiej połowie dnia przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, południowo-wschodni, po południu południowy. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 4 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków południowych, nad ranem skręcający na zachodni. We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 6 st. C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj