Ukraina: lekarze wyjęli z ciała rannego pocisk z granatnika, który nie eksplodował

chirurgia.jpeg

Ukraińscy lekarze wojskowi wyjęli z ciała rannego żołnierza pocisk z granatnika, który nie eksplodował; operacja odbywała się w asyście saperów – poinformowała w poniedziałek wiceminister obrony Ukrainy Hanna Malar. Ranny przechodzi teraz rehabilitację.

O operacji, którą przeprowadził jeden z najbardziej doświadczonych ukraińskich chirurgów wojskowych – Andrij Werba, wiceminister obrony Ukrainy poinformowała na Twitterze. (https://t.me/s/annamaliar)

Jak podkreśliła Malar, pocisk mógł eksplodować w każdym momencie, dlatego zabieg przeprowadzono bez użycia elektrokoagulacji, czyli metody, w której wykorzystywany jest niewielki przepływ elektryczny.

Operacja przebiegła pomyślnie, ranny żołnierz przechodzi teraz rehabilitację i rekonwalescencję. „Nie każda rana w pobliżu serca jest śmiertelna!” – podkreśliła wiceminister. Opublikowane przez nią fotografie pokazują spory pocisk widoczny na zdjęciu rentgenowskim klatki piersiowej rannego żołnierza i ten sam pocisk wydobyty już przez chirurga. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj