Pijana matka wiozła dwoje dzieci do szkoły

James Palinsad, CC BY-SA 2.0, Flickr

Pijana Matka wiozła do szkoły w Kłodzku na Dolnym Śląsku dwoje dzieci. Miała w wydychanym powietrzu 2,3 promila alkoholu. Za narażenie nieletnich i prowadzenie pojazdu w tym stanie grozi jej do pięciu lat więzienia.

Asp. Aleksandra Pieprzycka z dolnośląskiej policji we wtorek poinformowała, że w poniedziałek policjanci na terenie powiatu kłodzkiego prowadzili działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących.

„Przed godz. 8 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy zatrzymali na terenie miasta do kontroli drogowej samochód osobowy. W aucie podróżowało dwóch chłopców w wieku szkolnym oraz kierująca – matka jednego z nich. Ich podróż rozpoczęła się już w Nowej Rudzie i miała zakończyć się pod jedną ze szkół na terenie Kłodzka. Na szczęście na tej drodze pojawili się kłodzcy policjanci i udaremnili dalszą podróż” – powiedziała policjantka.

Badanie trzeźwości kobiety zakończyło się wynikiem 2,3 promila alkoholu.

„Chłopcy w obecności męża nietrzeźwej kobiety, który przyjechał na miejsce kontroli, zostali odwiezieni do szkoły na lekcje. Kobieta nie potrafiła wyjaśnić, dlaczego tak nieodpowiedzialnie się zachowała” – dodała policjantka.

Materiały w tej sprawie skierowano do sądu rodzinnego i nieletnich, natomiast policjanci sprawdzają, czy 36-latka naraziła dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

„Jeśli tak, wówczas może jej grozić kara nawet do pięciu lat więzienia. Niezależnie od tej części postępowania, odpowie ona za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za to grozi kara pozbawienia wolności i utrata uprawnień nawet na wiele lat” – podsumowała policjantka. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj