Prognoza pogody na 10 i 11 stycznia

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Wschód Europy, Półwysep Iberyjski, a także przejściowo centralna część kontynentu są pod wpływem wyżów. Nad resztą kontynentu dominują niże z układami frontów atmosferycznych. Wschód Polski pozostaje na skraju płytkiego niżu i pofalowanego frontu, związanych z ośrodkami nad Półwyspem Bałkańskim i Morzem Bałtyckim. Nad zachodnimi rejonami kraju rozbuduje się przejściowo klin wyżu znad Atlantyku. Pozostajemy w dość ciepłym powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie wzrastać.

We wtorek zachmurzenie duże, na zachodzie okresami umiarkowane. W północno-zachodniej połowie kraju miejscami słabe opady deszczu. W pozostałej części kraju opady deszczu, na krańcach wschodnich przejściowo możliwy też deszcz ze śniegiem. W rejonach podgórskich Karpat opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w Karpatach opady śniegu. Prognozowana suma opadów na południu Małopolski do 20 mm. Przyrost pokrywy śnieżnej w rejonach podgórskich o 5 cm do 10 cm, wysoko w górach o 20 cm. Temperatura maksymalna od 1 st. C na Suwalszczyźnie i w rejonach podgórskich Karpat do 7 st. C na zachodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, na wschodzie południowo-wschodni, na pozostałym obszarze przeważnie z kierunków zachodnich. W górach wiatr w porywach do 60 km/h, w Bieszczadach do 70 km/h, miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na zachodzie i w centrum kraju. We wschodniej połowie kraju i na krańcach zachodnich opady deszczu. W rejonach podgórskich Karpat i w Karpatach opady deszczu ze śniegiem i śniegu, stopniowo zanikające. Wysoko w górach przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -1 st. C do 2 st. C, nad morzem do 3 st. C, na obszarach podgórskich od -4 st. C do -1 st. C. Wiatr na ogół słaby, zmienny. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami na zachodzie opady deszczu, na Pogórzu Karpackim deszczu ze śniegiem, w Karpatach słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 5 st. C w centrum kraju i 8 st. C na krańcach zachodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i w porywach do 65 km/h, z kierunków południowych. W Sudetach porywy wiatru do 80 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 6 st.C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna 1 st.C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków północnych.

W środę w stolicy zachmurzenie duże, okresami zmniejszające się do umiarkowanego. Temperatura maksymalna 6 st. C. Wiatr początkowo słaby, stopniowo wzmagający się do umiarkowanego, z kierunków południowych.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj