Prognoza pogody na 11 i 12 stycznia

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wschód Europy oraz Półwysep Iberyjski nadal pozostają pod wpływem wyżów. Nad resztą kontynentu pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych. Nad zachodnią część Polski dotrze układ frontów atmosferycznych związanych z niżem nad Morzem Północnym. Pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim.

 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie spadać.

 

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Na krańcach wschodnich i na zachodzie kraju opady deszczu, w górach słaby śnieg. Rano zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 0 st.C na Suwalszczyźnie, około 5 st.C w centrum, do 7 st.C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie i północy porywisty, z kierunków południowych. Na Przedgórzu Sudeckim porywy wiatru do 55 km/h, w Sudetach do 60 km/h.

 

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opadami deszczu, gdzieniegdzie w Małopolsce deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Prognozowana wysokość opadów około 10 mm na południowym zachodzie. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 8 cm do 10 cm w Sudetach. Temperatura minimalna od 0 st.C na wschodzie i południu kraju oraz na Pomorzu do 4 st.C nad morzem i na zachodzie; chłodniej miejscami na Lubelszczyźnie około -1 st.C oraz w rejonach podgórskich od -3 st.C do -1 st.C. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie i południowym zachodzie porywisty, południowy i południowo-zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 75 km/h, zawieje śnieżne.

 

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i na południowym zachodzie z rozpogodzeniami. Opady deszczu, w górach opady śniegu. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 cm do 8 cm w Sudetach. Lokalnie zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 2 st.C w rejonach podgórskich Karpat i na północnym wschodzie, około 6 st.C na przeważającym obszarze, do 8 st.C na Śląsku Opolskim. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, południowy i południowo-zachodni. Na Przedgórzu Sudeckim porywy wiatru do 65 km/h, w Sudetach do 110 km/h i tam zawieje i zamiecie śnieżne.

 

W środę w Warszawie zachmurzenie duże, okresami zmniejszające się do umiarkowanego. Temperatura maksymalna 5 st.C. Wiatr słaby, po południu też umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.

 

W nocy zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego. Po północy przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 2 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

 

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W pierwszej połowie dnia opady deszczu. Temperatura maksymalna 6 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj