S.Kaleta: Unii Europejskiej chodzi o chaos w naszym państwie, by wspierać opozycję 

fot:youtube

Unii Europejskiej chodzi o chaos w naszym państwie – dążą do tego od lat, by wspierać opozycję. Przyjęcie noweli o Sądzie Najwyższym spowodowałoby chaos w naszym państwie i sparaliżowałoby je, by opozycja wygrała wybory – mówił w środę wiceszef MS, polityk Solidarnej Polski Sebastian Kaleta.

W środę rano Sejm rozpoczął rozpatrywanie projektu nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Kluby KO, PSL, Lewica i Polska 2050 zapowiedziały złożenie wspólnych poprawek. Konfederacja zaś zawnioskowała o odrzuceni projektu. Sejm nie zgodził się w środę na odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym i zdecydował o kontynuowaniu prac nad tymi przepisami. Projekt trafił do sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka, która zbierze się w tej sprawie jeszcze w środę wieczorem.

Na konferencji prasowej po głosowaniu szef MS i lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro zadeklarował, że „Solidarna Polska nigdy nie będzie uczestniczyć w pisaniu ustaw pod dyktando brukselskich urzędników”.

Wiceszef MS i polityk Solidarnej Polski Sebastian Kaleta ocenił, że projekt ma „bardzo prosty cel”. „Ma doprowadzić do sytuacji, w której grupka sędziów, która de facto bojkotuje wyniki wyborów, które w Polsce odbywały się od 2015 r., będzie samodecydować o tym, kto w Polsce jest sędzią i będzie robić to bezkarnie”.

Jak oświadczył, sędziowie nie mają prawa podważać prerogatywy prezydenta do nadawania mocy sądzenia osobom, które obejmują urząd sędziowski, a przyjęcie projektu pozwoliłoby na takie podważanie.

Zdaniem Kalety, ustawa to „ryzyko paraliżu państwa na wielką skalę”. „On się odbywa na życzenie opozycji, która chce sparaliżować nasze państwo, by Polacy pod szantażem dokonali takich wyborów, żeby ta władza, która chce paraliżu, wygrała wybory” – mówił wiceszef MS. Stwierdził, że projekt narusza co najmniej 11 wyroków Trybunału Konstytucyjnego.

„Unii Europejskiej chodzi o chaos w naszym państwie, od lat do tego dążą, by wspierać opozycję. Szantaż finansowy ma być taką dźwignią. Nie godzimy się, by przez ten szantaż nasze państwo było ustrojowo niszczone przez grupkę sędziów, opozycję i Unię Europejską” – oświadczył Kaleta. (PAP)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj