Wrocław: Ekostraż po raz kolejny wyjeżdża do Ukrainy po ranne zwierzęta

Stowarzyszenie Ekostraż z Wrocławia po raz kolejny wyjeżdża do Ukrainy po ranne i poszkodowane w czasie wojny zwierzęta. Apeluje przy tym o wsparcie finansowe i materialne. Potrzebne są m.in. transportery, karma, czy środki opatrunkowe.

„To kolejny już nasz wyjazd niosący ratunek zwierzętom żyjącym na terenach objętych wojną. Jako organizacja ratująca zwierzęta nie potrafimy i nie chcemy odmawiać pomocy tylko dlatego, że konkretne zwierzę nie jest z Polski. Uważamy, że cierpienie ludzi i zwierząt nie zna granic, ani nie ma narodowości” – mówi Katarzyna Szakowska z Ekostraży Wrocław.

We wtorek Ekostraż rozpoczyna kolejną misję ratowania rannych i chorych zwierząt w Ukrainie. Niektóre z nich będą musiały przejechać prawie 800 kilometrów tylko po terenie Ukrainy.

Stowarzyszenie podkreśla, że aby nieść pomoc potrzebuje wsparcia. „Potrzebujemy środków finansowych na paliwo czy na leczenie zwierząt, a także darów rzeczowych, które można przywozić do naszego azylu przy ulicy Miłoszyckiej 67” – tłumaczy Szakowska.

Potrzebne będą m.in. transportery, podkłady higieniczne, dobrej jakości mokra i sucha karma dla psów i kotów, a także środki opatrunkowe i środki czystości.(PAP)

Autorka: Agata Tomczyńska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj