Rozpoczął się proces mężczyzny oskarżonego o dokonanie zabójstwa przy użyciu noża

domena publiczna

Przed wrocławskim sądem rozpoczął się w czwartek proces Bartłomieja A. oskarżonego o zabójstwo mężczyzny przy użyciu noża. Do zbrodni miało dość w mieszkaniu ofiary; mężczyźni razem spożywali alkohol.

Do wydarzeń opisanych w akcie oskarżenia doszło w maju 2022 r. we Wrocławiu. Według prokuratury Bartłomiej A. zadał cios nożem mężczyźnie, z którym pił alkohol. Ofiara zmarł w wyniku rany powstałej w okolicach klatki piersiowej.

 

Oskarżony nie przyznał się przed sądem do winy, a w złożonych podczas śledztwa wyjaśnieniach twierdził, że został zaatakowany i musiał się bronić.

 

Mężczyźni znali się od kilku miesięcy; jak wynika ze złożonych w śledztwie przez oskarżonego wyjaśnień, poznali się w szpitalu psychiatrycznym.

 

W dniu poprzedzającym zabójstwo A. odwiedził ofiarę we Wrocławiu. Wspólnie pili alkohol w parku, a później w mieszkaniu mężczyzny, gdzie A. miał przenocować. Do zabójstwa doszło w nocy.

 

Według opinii biegłych psychiatrów, A. może odpowiadać przed sądem – nie wymaga obserwacji psychiatrycznej, czy leczenia. Oskarżonemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.(PAP)

 

autor: Piotr Doczekalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj