Wrocław: Od czwartku drugi nabór wniosków na zakup węgla po 2 tys. zł za tonę

wegiel

Od czwartku mieszkańcy Wrocławia mogą składać wnioski w drugim naborze na zakup węgla po 2 tys. zł za tonę. W zeszłym roku z tej formy zakupu węgla skorzystało 1,4 tys. mieszkańców stolicy Dolnego Śląska.

Wnioski w drugim naborze można składać w Centrach Obsługi Mieszkańca przy ul. Zapolskiej i Bogusławskiego do końca stycznia.

Wrocławscy urzędnicy przypominają, że z tej formy zakupu węgla mogą skorzystać osoby, którym przyznano dodatek węglowy oraz wszyscy, których podstawowym źródłem ciepła jest piec na węgiel i ma to potwierdzenie w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). „Jeśli ktoś skorzystał z zakupu węgla po preferencyjnych cenach i kupił 1,5 tony w zeszłym roku, może jeszcze nabyć kolejne 1,5 tony. Jeśli nie, w tym roku możliwy jest zakup do 3 ton dla jednego gospodarstwa domowego. Zgodnie z rządowymi wytycznymi mieszkańcy będą mogli nabywać węgiel po 2 tys. zł za tonę. Cena nie zawiera usługi transportu surowca ze składu do gospodarstwa domowego oraz pakowania w worki” – podano w czwartkowym komunikacie.

Małgorzata Brykarz, dyrektor Wydziału Wody i Energii Urzędu Miejskiego Wrocławia, poinformowała, że w zeszłym roku we Wrocławiu z tej formy zakupu węgla skorzystało blisko 1,4 tys. osób.

Z kolei Przemysław Zaleski, prezes miejskiej spółki Ekosystem, przekazał, że w grudniu ubiegłego roku rozdysponowano we Wrocławiu 800 ton węgla pochodzącego z polskich kopalń. „W tym roku zamówiliśmy już 1300 ton i większość z tego jest już w składach. Ewentualne dalsze partie będą pojawiać się systematycznie i zgodnie z zapotrzebowaniem mieszkańców” – powiedział Zaleski. (PAP)

autor: Piotr Doczekalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj