Maląg: w 2012 r. 268 posłów z PO i PSL głosowało za tym, by kobiety rolniczki miały wydłużony wiek emerytalny o 12 lat

To PiS dzięki temu, że rodzina jest w centrum życia i jest fundamentem naszych działań, przywróciło wiek emerytalny. W 2012 r. 268 posłów z PO i PSL głosowało za tym, by kobiety rolniczki miały wydłużony wiek emerytalny o 12 lat – mówiła w piątek w Sejmie szefowa MRiPS Marlena Maląg.

Poseł PiS Piotr Kaleta oświadczył w piątek z mównicy sejmowej, że „Polacy zasługują na prawdę”.

„Chciałbym zapytać minister Maląg, czy w jej ministerstwie są dokumenty potwierdzające, że PO podwyższała wiek emerytalny. Czy PO miała przygotowane, jak mówiła ustami swego lidera Donalda Tuska, projekty dotyczące 500 plus?” – pytał polityk.

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała, że w 2012 r., podczas głosowania nad nowelizacją ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, głosowało 455 posłów, za było 268 posłów z PO i PSL. „268 posłów z PO i PSL głosowało za tym, by kobiety rolniczki miały wydłużony wiek emerytalny o 12 lat” – podkreśliła.

„Dzisiaj mówicie o tym, że troszczycie się o kobiety. Gdzie? Pokazaliście państwo tą ustawą. To Prawo i Sprawiedliwość dzięki temu, że rodzina jest w centrum życia, jest fundamentem naszych działań przywróciło wiek emerytalny. Mało tego, to my dbamy o to, by świadczenia emerytalno-rentowe były na godnym poziomie, żeby waloryzacja nie była groszowa” – dodała.

Wskazał, że „waloryzacja, 13. i 14. emerytura to ponad 44 mld zł”.

„Ostatnio słuchałam wypowiedzi jednej z posłanek PO, która mówiła, że proporcja między minimalną emeryturą, a przeciętnym wynagrodzeniem za PiS spadła. Poproszę o te dane. Dzisiaj, kiedy my wypłacamy dodatkowe świadczenia, 13. i 14. emeryturę, oczywiście jest wzrost w tych relacjach. Mało tego, zmiany wprowadzone w polityce podatkowej w ubiegłym roku, a więc i kwota wolna od podatku, i obniżenie podatków od lipca, powoduje, że emeryci, którzy pobierają świadczenia w wysokości 2500 zł, nie mają odprowadzonego podatku” – powiedziała Maląg.

„My rządzimy tak, że na politykę społeczną przede wszystkim są środki. Wiarygodność – to jest dewiza PiS. Uczcie się od nas” – zaapelowała szefowa MRiPS do posłów opozycji. (PAP)

agz/ sdd/ joz/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj