Rozpoczął się proces oskarżonych o zabójstwo mężczyzny i zakopanie ciała w lesie

fot: youtube

Przed wrocławskim sądem rozpoczął się w poniedziałek proces trzech mężczyzny, w tym ojca i syna, oskarżonych o zabójstwo innego mężczyzny w 2019 r. w miejscowości Wierzbna na Opolszczyźnie. Ciało ofiary sprawcy zakopali w lesie.

Do wydarzeń opisanych w akcie oskarżenia doszło jesienią 2019 r. w miejscowości Wierzbna na Opolszczyźnie. Prokuratura oskarżyła Ryszard G. i jego syna Bartłomiej G. oraz ich znajomego Dawid S. o zabójstwo sąsiada rodziny G. Sprawcy mieli na terenie jednej z posesji zadać ofierze ciosy w głowę twardym narzędziem, a następnie nieprzytomnego mężczyznę wywieść do lasu. Tam, jak twierdzi prokuratura, zadali kolejne ciosy w głowę szpadlem, w wyniku czego mężczyzna zmarł. Następnie zakopali jego ciało w lesie. Powodem zabójstwa miał być konflikt pomiędzy rodziną G. a sąsiadem.

Według wyjaśnień Bartłomieja G. złożonych w trakcie śledztwa ciosy ofierze zadali wszyscy oskarżeni. Mężczyzna miał umrzeć od ciosu zadanego przez ojca G. – Ryszarda, który według tej relacji był w dniu zabójstwa pijany.

Na ławie oskarżonych zasiadła również matka Bartłomieja G., której prokuratura zarzuciła składanie fałszywych zeznań.

Oskarżonym mężczyzną grozi dożywocie, kobiecie zaś do pięciu lat więzienia. (PAP)

autor: Piotr Doczekalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj