Koncert dedykowany św. Janowi Pawłowi II na rzymskim Kapitolu

Koncert dedykowany pamięci św. Jana Pawła II odbył się we wtorek na rzymskim Kapitolu. Wydarzenie zorganizowano pod patronatem władz Wiecznego Miasta. Wystąpiła polska sopranistka Dominika Zamara.

W czasie uroczystości w Sali Promoteki w pałacu na Kapitolu przedstawiciele zarządu miasta odnotowali, ze stolica Włoch juz przygotowuje się do Roku Świętego 2025, ćwierć wieku po Wielkim Jubileuszu roku 2000 z udziałem Jana Pawła II.

Konsul generalna z ambasady RP w Rzymie Agata Ibek-Wojtasik, zwracając się do uczestników spotkania, podkreśliła, że postać papieża połączyła Polaków i Włochów.

Wydarzenie uświetnił występ sopranistki Dominiki Zamary, której towarzyszył kwartet z rzymskiego Konserwatorium Świętej Cecylii. Zaprezentowała m.in. fragment kompozycji Wiesława Rentowskiego, dedykowanej Janowi Pawłowi II.

Polska śpiewaczka otrzymała przy tej okazji nagrodę w uznaniu dla jej osiągnięć.

Troje artystów: Tina Bellini, Francesca Falli i Felipe Cardena przedstawiło swoje prace dedykowane Janowi Pawłowi II.

Wydarzeniu dedykowanemu pamięci polskiego papieża towarzyszyła prezentacja książki „Sport w życiu i nauczaniu świętego Jana Pawła II” księdza profesora Bogdana Giemzy z Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu .

Impreza odbyła się pod patronatem władz Rzymu, włoskiego Ministerstwa Kultury i ambasady RP przy Stolicy Apostolskiej.

PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj