niezależna.pl: sąd nie zgodził się na zabezpieczenie, którego domagał się TVN

TVN auto.jpg

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił wniosek TVN o zabezpieczenie roszczeń w procesie przeciwko niezależnej.pl. Stacja telewizyjna domagała się wstrzymania publikowania przez 12 miesięcy przez portal ocen: „TVN kłamie”, czy „TVN manipuluje” – podaje we wtorek portal niezależna.pl.

Jak podaje portal, chodzi o proces o ochronę dóbr osobistych wytoczony niezależnej pozwem skierowanym do sądu przez TVN. Portal w razie przegranej będzie musiał też wpłacić 100 tys. zł na cele charytatywne. Proces jeszcze nie ruszył.

„Na początku grudnia redaktor naczelny +Gazety Polskiej+ i +Gazety Polskiej Codziennie+ Tomasz Sakiewicz gościł w programie TVP Info, gdzie wytknął stacji TVN kłamstwa dotyczące katastrofy smoleńskiej. Słowa zostały zacytowane na portalu Niezależna.pl. W miniony wtorek redaktor naczelny portalu Grzegorz Wierzchołowski i dziennikarze medium otrzymali pozew. Roszczenia jednocześnie mają zostać zabezpieczone. Chodzi +o nakazanie zaniechania rozpowszechniania w jakikolwiek sposób i w jakiejkolwiek formie, Pozwanemu 1 [Słowo Niezależne], w szczególności w serwisie internetowym Niezależna.pl, oraz Pozwanemu 2 [Grzegorz Wierzchołowski], w szczególności w serwisie internetowym Niezależna.pl, w dzienniku +Gazeta Polska Codziennie+ i w czasopiśmie +Gazeta Polska+ […] informacji, że: TVN kłamie; TVN podaje informacje, które chronią Putina; TVN ukrywa prawdę o katastrofie smoleńskiej; publikacje TVN są zmanipulowane; na okres 1 roku+” – czytamy w portalu.

Sąd oddalił jednak wniosek TVN o udzielenie zabezpieczenia roszczeń.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj