Ukraina/ P.o. szefa MSW: uczynimy wszystko, by zachować stabilność kraju

ukraina.jpeg

Komendant ukraińskiej policji Ihor Kłymenko, mianowany w środę p.o. ministra spraw wewnętrznych po śmierci szefa MSW Denysa Monastyrskiego w katastrofie śmigłowca k. Kijowa, zapewnił, że podległe mu służby uczynią wszystko, aby sytuacja w kraju była stabilna.

Wypowiadając się w telewizji państwowej Kłymenko powiedział, że za główne zadanie uważa kontynuowanie polityki prowadzonej przez Monastyrskiego. Dodał następnie, że MSW i podległe mu służby: policja, służba ds. sytuacji nadzwyczajnych, gwardia narodowa, straż graniczna i służby migracyjne – uczynią „wszystko, aby kraj działał stabilnie, by każdy obywatel Ukrainy czuł się bezpiecznie”.

Kłymenko potwierdził, że kierując MSW pozostanie zarazem komendantem głównym policji.

Premier Denys Szmyhal poinformował o nominacji Kłymenki w środę po południu.

W godzinach rannych tego dnia w Browarach, mieście w aglomeracji Kijowa, rozbił się śmigłowiec MSW z delegacją resortu. W katastrofie zginęło 14 osób, w tym: minister Monastyrski, jego pierwszy zastępca Jewhenij Jenin i jeszcze jeden wiceminister spraw wewnętrznych Jurij Łubkowycz.

Śmigłowiec rozbił się w pobliżu przedszkola. Wśród ofiar śmiertelnych jest dziecko; rannych zostało 25 osób, w tym 11 dzieci. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj