Zalewska: Socjaliści powinni ponieść zbiorową odpowiedzialność!

Anna Zalewska
EP Plenary session - Russia, the case of Alexei Navalny, military build-up on Ukraine's border and Russian attacks in the Czech Republic

Podczas sesji plenarnej europarlamentu miała miejsce debata dodana na wniosek m.in. grupy EKR pt. „Nowe wydarzenia dotyczące zarzutów o korupcję i ingerencję zagraniczną, w tym związane z Marokiem, oraz potrzeba zwiększenia przejrzystości, uczciwości i odpowiedzialności w instytucjach europejskich”.

Anna Zalewska mówiła, że zastanawiające są płomienne wystąpienia socjalistów. „Jakby chcieli zakrzyczeć rzeczywistość. To oni mówią o procedurach, o zasadach, a sami we własnym gronie nie potrafią wyjaśnić tego skandalu. Nie dajmy się uwieść i bądźmy wiarygodni” – apelowała. Ponadto eurodeputowana PiS zauważyła, że w kontekście afery korupcyjnej w S&D Parlament Europejski godzi się na procedowanie funkcji jego wiceprzewodniczącego właśnie z ramienia socjalistów. „A przecież oni powinni ponieść zbiorową odpowiedzialność” – uważa Zalewska. Polska eurodeputowana podkreśliła, że należy również przyjrzeć się wszystkim lobbystom, organizacjom pozarządowym, stowarzyszeniom i fundacjom, które działają przy UE. Jak mówiła, Komisja Europejska deklarowała taką konieczność, ale do tej pory nic w tym kierunku nie zrobiła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj