Nie żyje prezes MPK Wrocław

znicze.jpg

W wieku 44 lat zmarł w czwartek prezes wrocławskiego MPK Krzysztof Balawajder. „Są wiadomości, których nigdy nie chciałoby się otrzymać; przed chwilą taką dostałem” – napisał prezydent Wrocławia Jacek Sutryk informując o śmierci Balawajdera.

Krzysztof Balawajder był prezesem wrocławskiego MPK od kwietnia 2019 r.; wcześniej był wieloletnim prezesem spółki Polbus; pracował też w Ministerstwie Skarbu.

O śmierci prezesa MPK poinformował m.in. prezydent Wrocławia Jacek Sutryk we wpisie na swoim profilu w mediach społecznościowych. „Ten sam rocznik co ja. Super obywatel Wrocławia. Super Prezes. Super kibic. Oddany miastu bezgranicznie. Wyraźny zawsze i z charakterem – tak jak w życiu trzeba. Zmienił oblicze naszego MPK i miasta; zawsze mądrze lojalny ważnym sprawom” – napisał Sutryk.

Prezydent Wrocławia napisał też, że „są wiadomości, których nigdy nie chciałoby się otrzymać”. „Przed chwilą taką dostałem. Z nieopisanym bólem i poczuciem wielkiej straty żegnam dziś Krzysztofa Balawejdera (…) Krzysiu, to był zaszczyt pracować razem z Tobą. Żegnaj Przyjacielu…” – napisał Sutryk.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj