Premier: Polska musi animować dyskusję o Ukrainie, bo Zachód jest już zmęczony

Musimy my, Polacy, mocno animować dyskusję o Ukrainie, o wolności, o tym, jak ważna jest walka z Rosją, bo Zachód jest już coraz bardziej zmęczony tym, co się tam dzieje – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Podczas czwartkowego tweet up-u szef rządu przyznał, że widzi w zachodnim świecie zmniejszenie zainteresowania wojną na Ukrainie.

„Musimy my, Polacy, mocno animować dyskusję o Ukrainie, o wolności, jak ważna jest – mówiąc wprost i brutalnie – walka z Rosją. Bo Zachód jest już coraz bardziej zmęczony tym, co się tam dzieje” – podkreślił Morawiecki.

Jego zdaniem, niezwykle ważne jest, by zachodnia opinia publiczna była świadoma, że „tu i teraz rozgrywa się przyszłość co najmniej Europy, jeśli nie świata”. Premier zaznaczył, że jest to ogromne zadanie dla rządu, ale i wszystkich Polaków, aby „aktywnie wspierać opowieść o tym, co się dzieje za naszą wschodnią granicą”.

„Putin jest cierpliwy, Rosja jest cierpliwa, społeczeństwo tam jest zbudowane według zupełnie innych tkanek, niż nam się wydaje. Oni tam żyją z dumą odbudowy imperium. Społeczeństwo zachodnie, które nie jest takie cierpliwe może się za chwilę zmęczyć, nie chcieć posyłać broni, nie chcieć wspierać Ukrainy i może się to wszystko źle potoczyć” – powiedział Morawiecki.(PAP)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj